Úgy hiszem, hogy mindegyikünkben van arravaló képesség, hogy egy jobb és boldogabb társadalmat segítsünk építeni a boldogabb egyénen és a boldogabb családon keresztül. Mivel ebben hiszek, ezért próbálom hirdetni az alapvető emberi értékeket, többek közt azt, hogy törödjünk egymással, s bizonyos dolgokat osszunk meg. Legyünk fegyelmezettek, elhatározásainkban erősek, döntéseinkben szilárdak, tetteinkben tudatosak, hûségünkben rendíthetetlenek. Fontosnak tartom az emberi boldogságot; az egyénen keresztül a család boldogságát, amely alapja az egész társadalom boldogságának. Az egyén és a közöség helyzete kölcsönös, az egyik hatással van a másikra. Az egészséges társadalom építésével az egyén a saját jövőjét is építi. Egyén-családnemzet, egymástól függő, összetartozó fogalmak. Csak az a társadalom lehet egészséges, jó, boldog és emelkedett, ahol a társadalmat alkotó részek is azok. Minél nagyobb a kiegyensúlyozott és boldog egyének és családok száma, annál egészségesebb, erősebb a társadalom. Törődjünk egymással ! Sokszor megkérdezik tőlem, hogy mit tartok fontosnak; szerintem az emberséges magatartás teremtheti meg a biztonságosabb, boldogabb, jövőt...

Tenzin Gyatso
a XIV. Dalai Láma,
Pasadéna, Ca. 1999

 

000.png