A hazugságról és az irigységről azt mondják, emberi tulajdonság. Én egyiket sem ismerem. Szülőfalumban, Madarason az emberek soha nem hazudtak… A szüleim arra tanítottak engem és bátyámat, hogy csak egymást segítve juthatunk egyrõl a kettőre. A közös akarat, az összefogás, a másik támogatása képes túlröpíteni az embert a gondokon. Felnőtt-ként is úgy érzem, csak az őszinteség és a másik szeretete lehet a tartalmas élet alapja. Már kicsi lányként éreztem, miért jöttem a földre. Az emberek felé kell örömet, hitet és boldogságot sugároz-nom. Ez a küldetésem…. Gyakran érzem úgy, hogy valaki az égbõl támogat és erõt ad. A család számomra az élet legfontosabb része. Ha az rendben van, akkor minden rendben van. Szerintem egy nő csak úgy élhet teljes életet, ha feleség és anya. Ahogy egy családnak, úgy egy országnak is összefogásra van szüksége… Az együttmûködés, a közös alkotás képessége és az összetartozás az ember legnagyobb erõforrásai. Ha ezt mi, magyarok hasznosítani tudjuk, akkor a jövõnk felõl megnyugodhatunk.

Borbás Mária, TV műsorvezető 2002

 

000.png