atilla_1.JPGEgy amerikai hadtörténeti folyóiratban* Richard Gordon szerző egy régi római történészt, Renatus Profuturus Frigeridust idézi, aki a következőket írta Atilla hun királyról: „Atilla  termete középmagas, megjelenése  férfias,  jó felépítésű, nem sovány és nem kövér.Felfogása   gyors, végtagjai mozgékonyak, nagyon gyakorlott lovas és tehetséges nyilazó, s fáradhatatlan a lándzsavetésben. Született harcos, de közismert békeszeretete. Nem  kapzsi,  és  nem  vágyai  vezérlik.  Szellemi ajándékokkal  van megáldva;  célkitűzéseitől semmiféle  gonosz mesterkedés sem tudja eltéríteni.A legnagyobb  türelemmel  viseli  a nehézségeket  és  szereti  a munkát.Veszélyben   félelmet nem  ismer, az éhség,  a  szomjúság  és fáradtság elviselésében senki nem tudta túlszárnyalni."  

 
        Atilla  képe a Túróczi krónikából 

 * Great Battles, 2006. április - június - (Quarterly Journal of MilitarY history)

 

000.png